Sváteční rande / Holidate

Hledáte film, na který se může podívat drsný chlap, který jednoznačně nečte červenou knihovnu, a i jeho drahá polovička, která chce zažít romantiku na plátně? HOLIDATE je přesně pro vás.

Hlavní aktérka filmu je označována jako černá ovce rodiny, protože na každé rodinné sešlosti je sama a místo hovory o svatbě tráví čas u dětského stolu, kde do sebe sází jednu vodku za druhou. Nakonec jí rupnou nervy a najde si podobně smýšlejícího krasavce, se kterým uzavře dohodu, že nebudou přátelé s výhodami, ale jen partneři na svátky a rodinné akce. Vše klape perfektně, dokud „nečekaně“ nepřijde zamilovanost. Cukrkandlový konec si jistě umíte domyslet.

Jak jistě tušíte, děj vás nenadchne. Ale délka 100 minut pro mě nebyla vůbec prázdná a vlastně jsem se ani trochu nenudil. Film je natočený svižně s fajn muzikou a je plný veselých scén typických pro americké svátky. Dialogy jsem protkané vtípky a jazyk hlavní hrdinky je pořádně břitký.

Ve výsledku jsem se nenudil a nevidím, proč tuhle záležitost letošního roku neposlat dál. V Evropě neznámí herci ve filmu vůbec neurazí a nedivil bych se, kdyby tento film obsadil naše televizní přijímače pravidelně v okolí vánočních svátků.

Na CSFD 61 % a vlastně více se od internetových filmových expertů čekat nedalo.