Muž z Toronta (Woody Harrelson) je nájemný zabiják najímaný jen na speciální operace, při kterých je potřeba dostat z lidí informace. Je jedno, zda je přesvědčí slovem nebo svojí sadou nožů.
Zabiják dostane opravdu lukrativní nabídku pro extrakci informací. Zisk z této nabídky mu má zajistit doživotní pohodlí, možnost odejít z „byznysu“ a splnit si svůj životní sen. Bohužel se tu objevuje Tedy (Kevin Hart), což je totálně nepoužitelný podnikatel v oboru fitness, který se muži z Toronta připlete do cesty a vše podělá. Tito dva rozličný lidé s rozličnými povahami musí spojit svoje síly, aby přežili.
Film je pod taktovkou Patricka Hughese, který režíroval i můj oblíbený: Zabijákova žena & Bodyguard. Celý děj pojmul jako akční komedii s klasickými a očekávanými zvraty s důrazem na velké množství náhod. V každé druhé scéně budete kroutit hlavou, že tohle by se nikdy nestalo. Což u akční komedie z Hollywoodu není nečekaná vlastnost, ale divák se na to musí připravit a vypnout mozek, aby se pobavil a zasmál.
Hlavním hybatelem komediálního základu je neskutečný Kevin Hart (Jumanji: další level, Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Jumanji: Vítejte v džungli!). Jeho herecký výkon je boží. Teda v přeneseném významu, protože v reálu vás jeho role a postava bude totálně dopalovat. Při každé scéně a dialogu mám chuť Tedyho zfackovat jako Will Smith Chrise Rocka na Oscarech. V tomto snímku je to naprosto v pořádku, stejně jako to bylo v pořádku v Drž hubu! S Gerardem Depardieu. Skoro tam až cítím určitou inspiraci. Jen Jean Reno byl vyměněn za drsného Woody Harrelsona.
Čímž se dostávám k druhé hlavní roli. Woodyho Harrelsona mám fakt rád. Ale přijde mi, že všechny jeho role po Dálniční hlídce za moc nestojí. V roli je strnulý, herecky nevýrazný a trošku do počtu. Možná na tom hraje podíl i scénář, možná se na tom podepisuje i jeho věk a akční žánr mu přestává býti vlastním. V Kate se to schovalo, jelikož on sám moc kaskadérských kousků předvést nemusel. Tady se to ale neschovalo. Přitom v rámci černého humoru bych mohl říci, že mu byla role šitá takříkajíc na tělo. Charles Harrelson, otec Woodyho, byl opravdový kriminálník, který zemřel ve vězení v Coloradu. Tam si odpykával doživotní trest za nájemnou vraždu soudce. Jablko naštěstí padlo daleko od stromu a Woody vás doopravdy nezabije. Pokud nedostanete infarkt z jeho hereckého výkonu.
Stoličku podkopnou i docela hrozné CGI efekty, což pocítíte nejvíce ve scéně v letadle a v otevřených exteriérech, kde jsou záběry šíleně přeexponované. Akční scény jsou průměrné, nápady vykradené z jiných filmů a kamera Roba Hardyho (Mission: Impossible – Fallout) vám především v závěru bude připomínat styl z Kingsmanů.
Filmu se nedaří vymanit ze své průměrnosti, byť má několik stěžejních nápadů, které by mohli vše obrátit k nadprůměrnému hodnocení. Například to, že se dozvíte, že náš drsný zabiják je trochu nesmělý před ženami. Kdo by taky nebyl před Kaley Cuoco (Letuška, The big bang theory), která tu má drobné cameo. Konkrétní scéna je vynikající a začnete se usmívat od ucha k uchu. Nicméně autoři myšlenku a komediální lead dále nerozvíjeli a nápad zabili další průměrnou akční scénou.
Dále hlavní trotl Tedy dojde morálního uvědomění, které by zasloužilo rozvést. Bohužel. Vše vyšumí do prázdna stejně jako závěr celého filmu.
Muž z Toronta je průměrný akční film, od kterého jsem díky jménu režiséra a hlavních hereckých hvězd očekával trochu více. Příležitostně jsem se zasmál, občas zakroutil hlavou, ale velký filmový zážitek to nebyl ani v rámci zvoleného žánru. Koukatelné ano, vícekrát ne.