Kate

Kate je vynikající nájemný vrah. Je tak dobrá, že dostane za úkol vypořádat se s šéfem Yakuzy. Během této mise nejde vše podle plánu a Kate je otrávena radioaktivní látkou. Má zhruba 20 hodin na to, aby se v rámci pomsty probojovala přes hordu nepřátel a snesla svůj hněv na strůjce její blížící se smrti. Nadopovaná stimulanty a léky proti bolesti vyráží do temných ulic Osaky. Poteče krev. Hodně krve.

Mary Elizabeth Winstead (Birds of Prey) v roli Kate dodává filmu pravý šmrnc. Další komu role sedla je můj oblíbenec Woody Harrelson (Dálniční hlídka) v roli mentora assasínky. Zbytek herců a herecké výkony byly krapítek plytké.

Celkově děj filmu byl bez většího nápadu. Mám osobní dojem, že se snaží trochu simulovat brilantního Johna Wicka, akorát s hlavní ženskou představitelkou. Vzhledem k tomu, že by věrná kopie nestačila, pak celý děj chtěli tvůrci okořenit časovým limitem alias Zastav a nepřežiješ.

Tento koncept bohužel nefunguje. Co však funguje velice dobře, jsou akční scény. Kate je mašina na efektivní zabíjení. Krosení členů Yakuzy vás zajisté potěší. Bojové scény jsou na jedničku. Jsou rozmanité a hodně střídají líbivé prostřední s trochou komiksové stylizace. Navíc kamera vás nechá prožít každý úder na solar.

Od tohoto filmu nečekejte více než akční žánrovku, která má fajn tempo a přináší velice líbivý vizuál z prostředí Yakuzy. Hlavní hrdinka jede až na doraz svých schopností navzdory jisté smrti a lhostejnosti vůči svým činům. Prostě pořádná dávka násilí páchaného ženou. Revoluce se tedy nekoná. Filmu trochu ubírá režisérova nejistota společně s nedostatkem zkušeností. Nicméně snímek i tak může potěšit milovníky akčních filmů či feministické skupiny, které nenávidí mužskou maskulinitu. Kate jim to všem nandá.