Za stínem noci / Into the night (2. Série)

O co v seriálu jde, se můžete dočíst v komentáři k první sérii. Nasnadě je říci si, zda druhá série děj a kvalitu někam posunula nebo seriál směřuje k zapomnění, byť jeho myšlenka a koncept mohou fungovat.

První velkou změnou je, že naši hrdinové najdou „bezpečný“ úkryt a odpočinou si od neustálého cestování letadlem. V úkrytu si mohou naplánovat další postup a především vymyslet, jak se ze slunečné šlamastiky dostanou.

pochopení. Bohužel jim to nemůžeme mít za zlé. Naši hlavní hrdinové se stále chovají jako hňupové. Samozřejmě za to může scénář, který jim to tak určil a měl by být pojmenován: jak se nechovat jako dement v „postapo“ komunitě. Hlavní hrdinové jednají šíleně zkratkovitě. Jak kdyby neměli mozek a pud sebezáchovy. Překvapivě jejich vidina obratu k lepšímu nedochází svému naplnění.

Takže herecké výkony a logika bez změny.

Práce s kamerou, exteriéry, interiéry je bídná a nenaplňuje svůj potenciál. Přijde mi, že si kameraman a scénograf vzali volno. Divák tedy nemá potěšení ani z vizuálu. Taky beze změny.

Další, kdo si pravděpodobně vzal dovolenou je režisér. Spoustu scén má chytlavou zápletku a má potenciál diváka šokovat svým dějovým zvratem. Samotné tempo seriálu je rychlé, pořád se něco děje a stopáž okolo třiceti minut je optimální. Tak v čem je problém? No právě v té snaze šokovat za každou cenu. Přijde mi, že režie hodně tlačila na pilu a obětovala vše, aby na konci každé epizody byl „wow“ efekt. Což vyústilo v divný pocit v mé hlavě, že něco není v pořádku. Tak intenzivní a očekávané dějové obraty byly předvídatelné a po času seriálu začaly vlastně nudit.

Při hodnocení první série jsem byl relativně pozitivní. Nyní to už tak snadno nejde, protože seriál není příliš řemeslně zpracován. Chybí mu kinematografické základy a děj špatně konzumoval. Což je u seriálu základ. Navíc vás musím zklamat, že ani druhá série vám nepodá dostatečné vysvětlení všech událostí.

Průměrné až podprůměrné hodnocení na světových serverech mluví za vše. Netlfix proto váhá s oznámením třetí série. Pokud tedy chcete vědět více, asi je čas si přečíst knižní předlohu z roku 2015.