Vikingové 6. série / Vikings

Stála poslední část této severské ságy za to? Vše se dozvíte na následujících řádcích. Ale nemusíte souhlasit.

Jako velký milovník vikingské tématiky jsem samozřejmě musel dokoukat tuto epickou ságu, která se natáčela posledních 7 let. Nicméně první část 6. série mě už trochu nudila a měl jsem strach, aby její druhá polovina dokázala přinést něco nového. V minulosti byl seriál poměrně repetitivně, sem tam přišla nová postava a jiná opět umřela, ale ve výsledku jste většinu času čekali, kdy už bude nějaká bitva a kdo jí vyhraje. Popřípadě kdo s kým utvoří nové spojenectví.

Musím říct, že poslední část je přesně o tom samém, ale přesto na mě působila pozitivně. Nevím, zda to bylo dlouhou pauzou mezi sledováním, protože předchozí části jsem dal v režimu binge watching, ale tentokrát to bylo jiné. Takové svěží. Především v rámci celé serie se vrátite nejen na Island, ale objevíte dokonce dvě nové krajiny, které byly podle legend objeveny Vikingy a zážitek je to vskutku parádní. Píšu to pořád, ale Netflix umí točit přírodní scenérie. Pastva pro oči a skvělý zážitek.

Samozřejmě kromě cestování po moři zažijete i intriky a bitky na souši. Opět se bude zápasit o Kattegat a o to, kdo tedy bude tím králem Norska. Jak jsem řekl, pořád to samé a přesto jiné, protože už od začátku víte, že bude mít serie konec. Vyřeší se všechny vztahy a osudy hlavních postav. Konečně budete znát, zda vaši úhlavní nepřátelé, co pořád unikali spravedlnosti, dostanou to, co si zaslouží a zda Bjorn „Iron side“ bude stát v čele svého lidu.

Podtržerno sečteno, poslední řada je výborná a je jasné, že má něco, co ostatním řadám chybělo. A to je bohužel konec. Je všem jasné, že peníze jsou důležité i pro filmaře a čím větší sledovanost, tím více řad musíte natočit. Avšak vidina jasného konce z tohoto díla vymáčkla maximum, ve kterém dostanete více, než ve třech předchozích řadách dohromady.

Jednoznačně doporučuji. Jo a možná dojde na krvavého orla 🙂