Vyproštění / Extraction

Další akční film s Chrisem Hemsworthem, který neurazí a ani nenadchne.

Chris v tomto filmu vystupuje jako klasický žoldák s traumatem z minulosti, který se nebojí vzít zbraň a za slušný obnos peněz se se svým týmem vrhnout do těch nejhorších koutů světa a vyřídit jakéhokoliv padoucha. V tomto případě půjde o záchranu syna mafiánského/drogového bosse, který byl unesen jeho konkurentem.

Jak již popis napovídá, nepůjde o žádný extra nečekaný děj. Plno zásadních věcí je předvídatelných a postava, kterou hraje Chris Hemsworth je vlastně tak trochu pozér. Tvrdé hlášky, tvrdá gesta, která patří do akčních filmů z přelomu tohoto tisíciletí jsou jeho výbavou. Samozřejmě je vyzbrojen nejenom šíleným arzenálem zbraní, ale je samozřejmě mistr bojových umění, mistr taktiky a téměř se vyhýbá kulkám jako Neo z Matrixu. Jeho tým je v porovnání s ním jen skupina dětí z mateřské školky. Což je ve výsledků škoda a vlastně klišé. Pozitivem celého filmu je výběr pro Evropany neznámých herců, což je důsledek toho, že se celý film odehrává v Indii. Schválně si představce, kolik vyjmenujete Indických herců. Já jen OTM SHANK ze Simpsonů. Scenérie z džungle a bitky na indických ulicích mají šmrnc a scéna boje s dětským gangem byla děsivá a zároveň geniální. Za to palec nahoru.

Co však bylo vyloženě děsivé, byly scény z dopravních honiček. Kamera roztřesená, nepřehledná a tak nějak hloupá. Kamera se freneticky hýbala sem a tam, auta kvílela, jak kdyby v nich byl V8 motor, ale ve výsledku to byla honička po přeplněném tržišti v rychlosti 40 km/h. Další kravina byla tradiční neúcta k lidskému životu, kdy hlavní hrdina nepřátele kosil jako Arnold v Komandu a bylo jedno, zda proti němu stojí nepřátelský gang, zkorumpovaní policisté anebo řadoví policisté, kteří dělají svoji práci. Na otázky nebyl čas, prostě dvě dávky.

Nápad na akční film v této bollywoodské krajině byl fajn, ale realizace nic moc. 70 % na CSFD jsou až moc milosrdné.