Too hot to handle 2

Když jsem viděl první sezónu téhle reality show, byl jsem popravdě zklamán, jaká nuda to byla. Proto když jsem se rozhodl udělat kamarádovi J. radost a pustil mu první díl sezóny druhé, byl jsem šokován. Ten postup kupředu v zábavnosti pořadu byl markantní. Z druhé série se pak stal binge watching na jeden večer a jedno celé dopoledne.

Možná se ptáte, jak je to možné? Formát je přeci úplně stejný a lidé v castingu přeci musí vědět, do čeho jdou. Opak je pravdou. Tvůrci pořadu nejsou žádná béčka. Vymysleli imaginární show nazvanou párty v ráji, do které brali jen účastníky, kteří dokáží bez přestávky 3 týdny pařit a souložit. To, že se nakonec ocitnou v několikatýdenním celibátu, zjistí až v půlce prvního dne, kdy už alkohol a líbačky lítají na všechny strany. Z totálně napjatého libida se stává problém, který není možné řešit, aniž by přišli o velkou část peněz.

Vysvětlím pro ty z vás, kdo show neznají. Do totálně luxusního resortu je odvezena parta sexuchtivých lidí, kteří mají jen povrchní vztahy a z klubu málokdy chodí sami. Téhle partičce se dá do banku sto tisíc dolarů. Za každý sexuální prohřešek se z banku odčítá a záleží jen na schopnosti udržet pohlavní orgán v kalhotách. A že nejde o žádné drobnosti. Polibek za tři tisíce, ruční práce za pět tisíc a soulož za rovných dvacet litrů.

Abych vás z tohoto hlediska navnadil, tak za první dva díly účastníci projedou více dolárků, než kolik projeli účastníci za celou minulou sezónu. Účastníci jsou tentokrát mnohem více k neudržení, což je přivede do dost bizarních situací. Ale nerad bych moc prozrazoval.

Zábavu celé show tedy dost zlepšil výběr účastníků. Což by samo o sobě nestačilo. Dalším zlepšením prošel i komentář moderátora a český překlad. Moderátorka je mnohem vtipnější, drzejší a vtípky padají přímo na komoru. Český překlad naopak nejde pro úderné sprosté slůvku daleko a tenhle příležitostný šrapnel prostě pobaví.

Scény jsou mnohem svižnější, kamera ostřejší a tím, že je dostatek prohřešků, je vynecháno plno pasáží z nudných seminářů o sebezdokonalování, kterými účastníci procházejí. (Docela by mě zajímalo, zda i v ČR máme nějaké experty na vztahy nebo je to jen doména svobodného světa za velkou louží.)

Musím tedy druhou sezónu Too hot to Handle doporučit. Nečekejte intelektuální zábavu, ale spíše vtipnou záležitost pro kámoše s lekce košilatým humorem. Nechtěl jsem přiznat, že jsem se bavil, ale je to tak. Těch 450 minut bylo moje guilty pleasure.