Půjčovna masa: Nové pouzdro / Altered Carbon: Resleeved

Na svých stránkách jsem psal komentář ke hře Cyberpunk 2077 a seriálu Půjčovna Masa. Jelikož mám cyberpunk rád, bylo jen otázkou času, než se vrhnu i na animovaný film Půjčovna Masa: Nové pouzdro. 75 minut dlouhý animovaný film byl zveřejněn dva roky po samotném seriálu a má být snahou o oživení tohoto světa a pro mnohé fanoušky i částečná omluva za nepříliš silnou druhou sérii seriálu. Nevím, zda se to takto dá považovat, protože tvůrci filmu nejsou tvůrci seriálu, ale fanouškovská základna to tak vnímá.

Spojitost osobně nevnímám, protože i děj filmu a seriálu se částečně shoduje. Návaznost nehledejte. Opět se vracíme k bijci Takeshim Kovacsovi, který dostane bojové pouzdro a je naverbován členem Yakuzy pro splnění důležitého úkoly v podsvětí Harlanova světa. Má ochránit tatérku, která je klíčovým článkem v rituálu výměny vedení klanu Yakuzy. Jaká je její úloha a proč jí pronásleduje elitní komando ninja zabijáků, se dozvíte ve filmu. Celková nálada a styl je spíše posunut k asijskému anime.

Film trochu předpokládá, že svět Půjčovny masa trochu znáte a okolnosti děje moc nevysvětluje. Pro neznalého diváka doporučuji na vše pohlížet jako na Sci-fi povídku. Nebojte, to nejdůležitější bude vysvětleno.

Necelých 75 minut filmu je napěchovaných pořádnou nádivkou ze směsi střelby a soubojů na ostří katany. Děj se svižný a za doprovodu elektronické hudby pádí jako dostavník v Red dead redemption. Zpracování animací je na vysoké úrovni ve stylu hry Borderlands, což jsem zjistil, někomu nevyhovuje. Já si však chrochtal blahem. Vymazlené souboje mají úžasnou choreografii a především mají perfektní přehlednost. Všechny záběry jsou udělané tak, abyste věděli co se děje, kdo s kým bojuje a jak se asi cítí. Sound design je vypilován do posledního detailu. Ze zvuku praskajících kostí a useknutých končetin úplně cítíte, jak to musí bolet. Animovaná krev teče proudem. Rating 15+ je zasloužený.

Někomu může být po chuti a někomu samozřejmě ne. Tak už to ve světě filmu chodí. Já film doporučuji všem fanouškům Sci-fi. Je to nařachaná akční animovaná jednohubka ze světa cyberpunku.