Amerika: Film / America: The Motion Picture

Scénárista a producent tohoho animáku Dave Callaham má má na svém kontě trháky jako Mortal Kombat, Doom, Wonder Woman 1984 nebo Zombieland: Rána jistoty. Asi ho tvorba CGI akčních filmů už nebavila, tak si vyzkoušel připravit čistokrevný animák. Povedlo se mu to na jedničku. Nicméně nenechte se zmýlit animovaným vzhledem. Tenhle film je totální úlet s ratingem 15+.

Amerika: Film se s nikým a ničím nesere. Bere si na paškál hodně citlivé téma podepsání deklarace nezávislosti. Místo, aby jí podepisovalo třináct významných zástupců kolonií v majestátné úctě, ve filmu se hraje Beer-pong o sto šest a vítězný tým se rozhodne, jaké znění bude deklarace mít. Do podpisu vpadne Benedict Arnold, brigádní generál britské armády, který způsobí šílený masakr. Zrada je dokonána.
Na scénu přichází nejlepší kámoši inteligent Abraham Lincoln a bijec George Washington. Jejich úkolem bude zabránit blížící se invazi britských vojsk, které chtějí totálně zazdít pití piva a chtějí tento skoro národní mok nahradit britským čajem. To nemohou Američani dovolit. Bitva začíná.

Zdá se vám to šílené? Taky je. Animák je prosycený totálně nekorektním humorem, lehkou nahotou, sprostými výrazy a gore scénami. Ještě aby ne, George Washington moc rád na masakrování nepřátel používá dvojici motorových pil.

Amerika: Film obsahuje mraky odkazů na popkulturu. Pokud budete pozorně sledovat, uvidíte něco ze Star Wars, Robocopa, Avengers. Uvidíte indiánského Odpadlíka ala Lorenzo Lamas a třešničkou na dortu jsou hlášky typu: Teď zničím Benedicta, to bude vlastně takový finální boss fight.

Snímek totálně ohýbá všechny historické události skoro až k prasknutí. Nicméně se snaží dodržet alespoň špetku korektnosti a vyváženosti tolik důležité pro dnešní svět. Proto z Thomase Alva Edisona udělal ženu, co metá blesky, prosazuje vědu a je to takový Iron man v sukni.

Film vám bude servírovat extrémní kritiku současné i minulé americké a anglické společnosti. Bude to útok nejen na vaši bránici, ale i mozek abyste pochytili všechny pop kulturní odkazy a vtípky. Pokud hledáte nekompromisní zábavu obsahující trochu drsnější humor a nadsázku, tohle je film přímo pro vás.