Lupin 2. serie / Arsène Lupin 2nd season

Druhá série Arsene Lupin spatřila světlo světa po několika měsících dlouhého čekání. Tato druhá serie, která je spíše druhou polovinou hlavního příběhu má opět pět dílů po sympatických padesáti minutách na epizodu. Děj navazuje rovnou tam, kde jsme v první sérii skončili.

Herecké obsazení se samozřejmě vůbec nezměnilo. Celým dějem vás bude provázet charismatický Omar Sy. Co bylo z hereckého hlediska příjemná změna, že velkému prostoru se dostalo i jeho kolegovi Antoine Gouy. Tento sympatický znalec umění a klenotník tak hezky doplní samotného Lupina. Ne nadarmo má spoustu geniálních mozků svého parťáka (Sherlock Holmes a Watson, Batman a Robin, Nick Slaughter a Silvie, Frodo Pytlík a Samvěd křepelka).

Dalším odklonem od předchozích pěti dílů naleznete ve stylu vyprávění děje. První serie byla hodně detektivní a založená na jasně definovaných epizodách. Bylo jasné, co se v konkrétním dílu řeší, jaká stopa se má nalézt a kam to povede. Dalších pět dílů je více o samotném usvědčení viníka. Lupin už nehraje tolik zákulisních her a stává se štvanou zvěří, což ovlivní i jeho rodinné vztahy.

Tempo seriálu je tedy pořád solidní a přibylo velké množství akčních pasáží. V důsledku toho ubylo hodně detektivních scén a bohužel i scén, kdy Assan (Lupin, Omar Sy) realizuje své geniální plány. Vlastně jediným takovým velkým plánem v seriálu je samotné grandiózní finále. Na závěr seriálu budete připravováni celých pět dílů a závěrečné scény stojí za to.

I když na předchozích řádcích mluvím v samých superlativech, druhá série mně přišla o kus horší, i když s dobrým tempem. S větším množstvím akčních scén ubylo trochu té Lupinovi magie. Bohužel jsem nedokázal u seriálu udržet tolik pozornosti. Čemuž dopomohly stále trvající logické kiksy a podivuhodné chování hlavních postav. Především policistů.

Charisma Omara Sy je pořád brilantní, ale nedokáže to udržet celý seriál nad vodou. Seriál z mého pohledu upadl do průměrnosti. Nedokáži si představit, jak dobré budou další plánované série a proč těch prvních 10 dílů nebyly zveřejněni v jednom celku. Pokud bylo dějové rozpolcení záměrem, pak mohu tento cíl pochválit.

První série byla o poznání zábavnější. Omar Sy, dobré tempo a hezky připravené finále to nezachránily.